Super League 2: Ο Πιερικός διέλυσε την Καβάλα με 7αρα!

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Κυριακής (21/11) για την Super League 2.

Με δύο γκολ του ομογενή Αυστραλού επιθετικού, Απόστολου Σταματελόπουλου μέσα σε δύο λεπτά (25΄πέναλτι - 26΄) κι ένα του Μαρτσάκη στο 89΄ η Ρόδος ήταν η μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι του νησιού με τον Διαγόρα (3-0), διατηρώντας το αήττητο που έχει μετά από 3 αγωνιστικές (δύο νίκες, μία ισοπαλία) στον Β΄ όμιλο της Super League 2. Παράλληλα, για τους φιλοξενούμενους, η σημερινή ήταν η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά από μία νίκη και μία ισοπαλία.

Τη μοναξιά της κορυφής του Α΄ ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2, μετά από τρεις αγωνιστικές, απολαμβάνει η Βέροια μετά την άνετη επικράτησή της επί του Ολυμπιακού Βόλου με 3-0.

Δύο γκολ για την «βασίλισσα» πέτυχε ο Πασάς (το πρώτο στο 27΄ και το δεύτερο με πέναλτι στο 51΄), ενώ σκόραρε και ο Σκόνδρας στο 56ο λεπτό.

Το σκορ της αγωνιστικής πέτυχε ο Πιερικός ο οποίος διέλυσε με 7-0 την Καβάλα, έχοντας επτά διαφορετικούς σκόρερ! Οι Εμπουσί, Καρανάτσιος, Παντελιάδης, Χαντζάρας, Ζαφειράκης, Μαυρίδης και Καγκελίδης με πέναλτι σκόραραν.

Η Ξάνθη επικράτησε 1-0 του Θεσπρωτού με γκολ του Μονρόζ, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας διέλυσε με 4-0 τον Αλμωπό Αριδαίας, χάρη σε γκολ των Λαρέα, Μπιανκόνι και δύο του Γκίνη. Στο 0-0 έμειναν Απόλλων Πόντου και Νίκη Βόλου.