Φενέρμπαχτσε - Καϊσέρισπορ 2-2: Γλίτωσε την ήττα στο 90+9’ με πέναλτι του Οζίλ! (video)

Την τελευταία στιγμή γλίτωσε το απόλυτο κάζο η Φενέρμπαχτσε που έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ισόπαλη έληξε η ελληνική «μάχη» του τουρκικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Φενέρμπαχτσε του Πέλκα και την Καϊσέρισπορ του Κολοβέτσιου.

Το 2ο γκολ στην καριέρα του στην Τουρκία πέτυχε ο Κολοβέτσιος κόντρα στη Φενέρμπαχτσε του Πέλκα.

Συγκεκριμένα, ο Κολοβέτσιος σκόραρε στο 39′ της αναμέτρησης μετά από ένα κόρνερ της ομάδας της Καισαρείας. Ο Πέλκας πέρασε ως αλλαγή και έπαιξε όλο το δεύτερο ημίχρονο βοηθώντας την Φενέρ να ισοφαρίσει σε 2-2 (στο 85' μείωσε σε 2-1 με τον Ζάγιτς ενώ στο 90+9' είδε τον Μεσούτ Οζίλ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα) παρότι βρέθηκε πίσω με 2-0.