Βενέτσια - Ρόμα 3-2: Ανατροπή στην ανατροπή και… τέζα οι «τζιαλορόσι» του Μουρίνιο

Η Βενέτσια έκανε ανατροπή στην ανατροπή και ανάγκασε σε 2η σερί ήττα την Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο (3-2), η οποία έμεινε εκτός 4άδας.

Η Βενέτσια άνοιξε το σκορ νωρίς. Με το… καλησπέρα στο ματς, μόλις στο 3ο λεπτό, ήταν ο Καλντάρα αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Η Ρόμα αντέδρασε και κατάφερε να πάρει προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Ο Σομουρόντοφ στο 43’ έκανε το 1-1, για να έρθει ο Έιμπραχαμ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, να κάνει το 1-2.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο 65’. Ο Ματία Αράμου ανέλαβε την εκτέλεση για το 2-2. Για να έρθει ο Οκερέκε εννιά λεπτά μετά, να κάνει το 3-2 και ανατροπή κόντρα στην ανατροπή των Ρωμαίων!

Η Βενέτσια πήρε σπουδαία νίκη, η τρίτη της στο φετινό Πρωτάθλημα. Φτάνοντας τους 12 βαθμούς. Η Ρόμα έμεινε 5η με 19 βαθμούς.