Μπράιτον – Νιούκαστλ 1-1: Ισοπαλία για τις «καρακάξες» υπό το βλέμμα του Έντι Χάου (video)

O Έντι Χάου ήταν στο «Άμεξ» για να δει τη νέα του ομάδα, ωστόσο η Νιούκαστλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μπράιτον!
Σχετικά Άρθρα

Οι «γλάροι» μπήκαν δυνατά και στο 24ο λεπτό ήρθε το γκολ! Ο Τροσάρ κέρδισε πέναλτι, ευστόχησε κι έδωσε το προβάδισμα στη Μπράιτον, ωστόσο, η Νιουκάστλ στην πρώτη καλή ευκαιρία κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με σκόρερ τον Χέιντεν.

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να σκοράρουν, ωστόσο έμειναν με 10 παίκτες όταν στο 91ο λεπτό, ο Σάντσες αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, για μαρκάρισμα στον Κάλουμς Γουίλσον. Στο τέρμα βρέθηκε ο Ντανκ, χωρίς όμως να απειληθεί.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό και τον Έντι Χάουι να παίρνει μία πρώτη γεύση από το ρόστερ και τις δυνατότητες της νέας του ομάδας, στον πάγκο της οποίας αναμένεται να καθίσει στον επόμενο εντός έδρας αγώνα απέναντι στη Μπρέντφορντ.