Αντβέρπ - Φενέρμπαχτσε 0-3: Καταιγιστικοί οι Τούρκοι, τρία γκολ σε μισή ώρα αγώνα! (video)

Η τουρκική ομάδα έχει μετατρέψει το παιχνίδι με την Αντβέρπ σε παράσταση για έναν ρόλο, καθώς έχει πετύχει τρία γκολ σε 30 λεπτά.

Ο Ολυμπιακός είδε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης να φεύγει με τους τρεις βαθμούς από τον Πειραιά και να μένει στο +4 από τη Φενέρμπαχτσε. Έτσι το παιχνίδι της τουρκικής ομάδας, κόντρα στην Αντβέρπ, έχει μεγάλη σημασία.

Βέβαια, από τα πρώτα τριάντα λεπτά, η Φενέρμπαχτσε κλείδωσε το διπλό. Συγκεκριμένα, σκόραρε τρεις φορές σε αυτό το διάστημα (!), ξεκινώντας με τον Γιαντάς στο 9ο λεπτό, ο οποίος με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας.

Ο Μαξ Μέγιερ συνέχισε το έργο του συμπαίκτη του, καθώς έπειτα από υπέροχη συνεργασία, ο 26χρονος Γερμανός εκτέλεσε τον Μπουτέζ για το 2-0, στο 16ο λεπτό.

Στο 29’, ο Μεργκίμ Μπερίσα έβαλε το «κερασάκι» στην τούρτα για το 3-0, μετατρέποντας το παιχνίδι σε παράσταση για έναν ρόλο.