Ρόμα – Μίλαν 0-2: Ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Ζλάταν ο Κεσί, που βάζει τις βάσεις για τη νίκη! (video)

Ο Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς κερδίζει πέναλτι, ο VAR παρεμβαίνει αλλά ο διαιτητής Μαρέσκα δεν αλλάζει την γνώμη του, και το 2-0 από τον Κεσί είναι γεγονός!

Πέντε λεπτά αφότου ο Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς σκόραρε και το γκολ του ακυρώθηκε, ο ίδιος ποδοσφαιριστής κέρδισε πέναλτι στο 53ο λεπτό, και ο Μαρέσκα υπέδειξε την «άσπρη» βούλα. O VAR είχε τις ενστάσεις του, ο Ιταλός δεν άλλαξε την απόφασή του, μετά την παρακολούθηση της φάσης και από βίντεο, και το 2-0 από τον Κεσί βάζει τις βάσεις για μία σημαντική νίκη των «ροσονέρι»!