Serie A: Επιβλητική Φιορεντίνα με σόου Βλάχοβιτς - ανατροπή μέσα σε οκτώ λεπτά για Έμπολι! (video)

Η κυριακάτικη αγωνιστική δράση της Serie A (31/10) δεν επιφύλασσε εκπλήξεις! Η Φιορεντίνα επικράτησε με 3-0 της Σπέτσια, την ίδια ώρα που η Έμπολι ανέτρεπε το εις βάρος της σκορ απέναντι στη Σασουόλο (2-1) μέσα σε μόλις οκτώ λεπτά, ενώ Τζένοα και Βενέτσια έφερναν μία λευκή ισοπαλία!

Η μεσημεριανή αγωνιστική δράση της Κυριακής (31/10) στη Serie A, είχε ξεκάθαρο πρωταγωνιστή: τον Ντούσαν Βλάχοβιτς, αφού ο Σέρβος φορ της Φιορεντίνα «καθάρισε» την Σπέτσια με τρία δικά του τέρματα!

Αρχικά, άνοιξε το σκορ ένα λεπτό προτού λήξει το πρώτο μέρος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 62ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά του, εξαργυρώνοντας στον μέγιστο βαθμό την ασίστ του Οντριοθόλα. Το κερασάκι στην «τούρτα» μπήκε στο 74ο λεπτό, όταν και διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης, το 3-0!

Στο έτερο ματς που κέντρισε το ενδιαφέρον, η Έμπολι χρειάστηκε μόλις δέκα λεπτά για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ απέναντι στη Σασουόλο

Ο Τονέλι με αυτογκόλ στο 43' έδωσε προβάδισμα στη γηπεδούχο, αλλά ο Πιναμόντι από την «άσπρη βούλα» στο 83ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια. Εν τέλει, τη μεγάλη ανατροπή υπέγραψε ο Ζουρκόφσκι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χαρίζοντας ένα σπουδαίο «διπλό» στην ομάδα του!

Την ίδια ώρα, Τζένοα και Βενέτσια δεν μπόρεσαν να βρουν κάποιο γκολ, έμειναν στο 0-0, σε ένα ματς που μάλλον θα ξεχαστεί γρήγορα!