Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Λειψία 1-1: «Έσωσαν» την ισοπαλία στο φινάλε οι αετοί!

Λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα η Άιντραχτ ισοφάρισε την Λειψία και έσωσε τουλάχιστον τον βαθμό (1-1) με τους «αετούς» να συνεχίζουν να προβληματίζουν.

Η Άιντραχτ κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο φινάλε του αγώνα και να αποκομίσει τον βαθμό της ισοπαλίας επί της Λειψίας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Μπορεί να εξακολουθούν να προβληματίζουν, αλλά οι «αετοί» κατάφεραν να «σώσουν» την ισοπαλία στην έδρα τους, χάρη σε γκολ του Τούτα στο 94ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 35ο λεπτό με τον Πούλσεν, ωστόσο έπαθαν… ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και αρκέστηκαν στον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League παρέμεινε στην 15η θέση με 9 βαθμούς, αδυνατώντας να βρει τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, ενώ η Λειψία βρίσκεται στην 8η θέση με 15 βαθμούς.