Λάρισα – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: Άνοιξαν το σκορ με αμφίβολο πέναλτι οι γηπεδούχοι – Απάντησαν με τον ίδιο τρόπο οι Γιαννιώτες (video)

Μέσα σε εννιά λεπτά, Λάρισα και ΠΑΣ Γιάννινα κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με δύο πέναλτι που σηκώνουν πολύ κουβέντα.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να ήταν ήρεμο, όμως στο δεύτερο, χρειάστηκαν εννιά λεπτά για να βρουν δίχτυα οι δύο ομάδες. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι είδαν τον Παπαπέτρου να συμβουλεύεται τον βοηθό του και να δείχνει την άσπρη βούλα.

Συγκεκριμένα, στο 51ο λεπτό, ο Γκαρντόφσκι απομάκρυνε στην γραμμή αλλά ο ρέφερι είδε πως το έκανε με το… χέρι, ενώ η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του. Μάλιστα, ο έμπειρος μπακ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Ο Μαυριάς ήταν εύστοχος και έκανε το 1-0, όμως ο ΠΑΣ Γιάννινα απάντησε με τον ίδιο τρόπο. Στο 60ο λεπτό, ο Περέα δέχθηκε μαρκάρισμα του Ηλιάδη αλλά εκτός περιοχής. Ο διαιτητής έδειξε πάλι την άσπρη βούλα και ισοφάρισε σε 1-1.