Κλαμπ Μπριζ – Μάντσεστερ Σίτι 0-4: Δεν σταματούν οι «πολίτες», σκόραραν για πρώτη φορά Γουόκερ και Πάλμερ! (video)

Μία «τρομακτική» Μάντσεστερ Σίτι κάνει την εμφάνισή της στο Βέλγιο, με τους «πολίτες» να κάνουν τέσσερα τα τέρματά τους, βλέποντας τους Γουόκερ και Πάλμερ να πετυχαίνουν τα «παρθενικά» τους γκολ στο Champions League!

Μπορεί η Μάντσεστερ Σίτι να μην σκόραρε στο Παρίσι απέναντι στην Παρί, χάνοντας με 2-0, όμως απέναντι σε Λειψία και Κλαμπ Μπριζ επέλεξε να ξεσπάσει! Το 2-0 του ημιχρόνου στο Βέλγιο έγινε 4-0 σε είκοσι λεπτά, με τον Γουόκερ να σκοράρει για πρώτη φορά στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, και τον 19άχρονο Πάλμερ να κάνει το ίδιο, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του, έπειτα από ασίστ του Ραχίμ Στέρλινγκ!