Παναθηναϊκός - Ιωνικός 1-1: Ανοίγει το σκορ με υπέροχο γκολ ο Καρλίτος - Άμεση απάντηση από τον Σάντσες! (video)

Ο Παναθηναϊκός ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό, μετά από εξαιρετική ενέργεια και τελείωμα του Καρλίτος, αλλά έξι λεπτά αργότερα, ο Σάντσες ισοφάρισε για τον Ιωνικό, κόντρα στη ροή του ματς!
Εκρηκτικό ξεκίνημα είχε η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ιωνικό, αφού μόλις στο 12ο λεπτό, αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν σκοράρει!

Αρχικά, ο Καρλίτος έκανε το 1-0 στο 6ο λεπτό, μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια και ανάλογο τελείωμα. Ωστόσο, μία αμυντική αδράνεια της άμυνας των «πρασίνων», έφερε την άμεση απάντηση από πλευράς Ιωνικού, μέσω μίας ανύποπτης φάσης, την οποία ο Σάντσες μετουσίωσε σε γκολ, γράφοντας το 1-1 στο 12'!