Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου, 9ος όμιλος: «Κόλλησε» η Αγγλία απέναντι στην Ουγγαρία – Ο Σφιντέρσκι υπέγραψε μία επεισοδιακή νίκη στην Αλβανία! (video)

Η Αγγλία τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Ουγγαρία, έμεινε στο 1-1 και σε συνδυασμό με την -επεισοδιακή- νίκη της Πολωνίας στην Αλβανία με 1-0, εγείρονται ερωτηματικά για την πρωτιά του ομίλου! «Χρυσός» σκόρερ των Πολωνών, ο άσος του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι!

Μετά την ισοπαλία της Αγγλίας με την Ουγγαρία (12/10, 1-1) η πρώτη θέση του τέταρτου ομίλου «ακροβατεί» σε τεντωμένο σχοινί!

Τα «Τρία λιοντάρια», παρότι ισοφάρισαν με τον Στόουνς στο 37ο λεπτό, το γκολ του Σάλαϊ στο 24’ από τα «έντεκα βήματα», δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη που θα τους έδινε τον πρώτο λόγο για την πρωτιά του ομίλου!

Την ίδια ώρα, η Πολωνία έφευγε με ένα σπουδαίο διπλό από την Αλβανία, σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από επεισόδια πριν και κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού! Η «παρέα» του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έφυγε με σπουδαίο διπλό από τη γείτονα χώρα, χάρις το γκολ του άσου του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι, στο 77ο λεπτό, που έφερε πλήθος… μπουκαλιών στον αγωνιστικό χώρο και μία προσωρινή διακοπή του αγώνα!

Στο τρίτο και τελευταίο ματς του ομίλου, η Ανδόρα «φιλοδώρησε» με τρία γκολ τον Άγιο Μαρίνο, σε ένα παιχνίδι-γοήτρου για δύο από τις πιο αδύναμες ομάδες στους ομίλους των προκριματικών.