Πορτογαλία – Λουξεμβούργο 3-0: «Τριάρα» σε 10 λεπτά με υπογραφή Ρονάλντο και Φερνάντες! (video)

Ιδανικό ξεκίνημα για τους Πορτογάλους, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να βρίσκεται μια ακόμη βραδιά σε… ρέντα και να πετυχαίνει 2 γκολ μέσα σε 3 λεπτά και τον Μπρούνο Φερνάντες να κάνει το 3-0!

Δύο πέναλτι και τρεις εκτελέσεις ήταν αυτό που χρειαζόταν για να βάλει ο Ρονάλντο μπροστά στο σκορ την Πορτογαλία με 2-0! Το πρώτο δόθηκε μόλις στο 8’ της αναμέτρησης με τον Κριστιάνο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι κερδίζουν το δεύτερο και ο σούπερ σταρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέλαβε και πάλι την εκτέλεση.

Ο Ρονάλντο ευστόχησε από την άσπρη βούλα ωστόσο ο διαιτητής του αγώνα το ακύρωσε και ζήτησε να το ξανά εκτελέσει. Αυτό φυσικά δεν αποτέλεσε πρόβλημα για τον Πορτογάλο που έστειλε και πάλι την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 17’ Μπερνάρντο Σίλβα πέρασε μια φανταστική μπαλιά και βρήκε τον Μπρούνο Φερνάντες, ο οποίος αντέδρασε γρήγορα ώστε να βρεθεί μπροστά στον τερματοφύλακα και να σουτάρει από κοντά κάνοντας το 3-0!