Football Talk

Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022: Ζητά «εκδίκηση» η Γερμανία – Κρίνεται η δεύτερη θέση ανάμεσα σε Σλοβενία και Ρωσία!

Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022: Ζητά «εκδίκηση» η Γερμανία – Κρίνεται η δεύτερη θέση ανάμεσα σε Σλοβενία και Ρωσία!

Στη συνέχεια των ευρωπαϊκών προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ, το ενδιαφέρον παραμένει αμείωτο! Η Γερμανία ταξιδεύει στη Βόρεια Μακεδονία για να πάρει εκδίκηση για την ήττα του Μαρτίου, την ίδια που η Σλοβενία υποδέχεται τη Ρωσία και παίζουν τα «ρέστα» τους για τη δεύτερη θέση!

Μετά από ένα αναγκαστικό… ρεπό, λόγω μικρού και μεγάλου τελικού του Nations League, τα προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ επιστρέφουν, με τις «μάχες» που ακολουθούν να κρίνουν σε μεγάλο βαθμό την τελική κατάταξη του κάθε ομίλου.

Την αυλαία ανοίγει η αναμέτρηση της Κύπρου με τη Μάλτα, όπου οι δύο ουραγοί του 7ου ομίλου, θα προσπαθήσουν να «ξεκολλήσουν» από τους τέσσερις βαθμούς!
del7la8a2szo67j605f92a624ed7.jpg

Μεγάλη «μάχη» αναμένεται να πραγματοποιηθεί στην έξοδο της Ρωσίας στη Σλοβενία, όπου η γηπεδούχος θέλει να υπερασπιστεί την έδρα της, ώστε να μη χάσει έδαφος στην κούρσα της απευθείας πρόκρισης, αφού ισοβαθμεί με την Κροατία στην πρώτη θέση!

Την ίδια ώρα, η Γερμανία αναζητά «εκδίκηση» απέναντι στη Βόρεια Μακεδονία, μετά το «χαστούκι» του Μαρτίου, όταν και ηττήθηκε με 1-2! Παράλληλα, Τουρκία, Ολλανδία και Νορβηγία, θέλουν να μη χάσουν βαθμούς απέναντι στις Λετονία, Γιβραλτάρ και Μαυροβούνιο αντίστοιχα, αφού η πρώτη θέση του 7ου ομίλου, παραμένει ανοιχτή και για τις τρεις!
Εικόνα

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ (11/10) ΑΓΩΝΕΣ

5ος όμιλος

Εσθονία – Ουαλία (21:45)

Λευκορωσία – Τσεχία (21:45)

7ος όμιλος

Ολλανδία – Γιβραλτάρ (21:45)

Λετονία – Τουρκία (21:45)

Νορβηγία – Μαυροβούνιο (21:45)

 

8ος όμιλος

Κύπρος – Μάλτα (19:00)

Κροατία – Σλοβακία (21:45)

Σλοβενία – Ρωσία (21:45)

10ος όμιλος

Βόρεια Μακεδονία – Γερμανία (21:45)

Ρουμανία – Αρμενία (21:45)

Ισλανδία – Λιχτενστάιν (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

5ος όμιλος

1.Βέλγιο 6 16 (21-4)

2.Τσεχία 6 8 (10-9)

3.Ουαλία 5 8 (7-7)

4.Εσθονία 5 4 (8-15)

5.Λευκορωσία 6 3 (6-17)

7ος όμιλος

1.Ολλανδία 7 16 (23-6)

2.Νορβηγία 7 14 (13-6)

3.Τουρκία 7 12 (17-14)

4.Μαυροβούνιο 7 11 (11-9)

5.Λετονία 7 5 (7-11)

6.Γιβραλτάρ 7 0 (3-28)

8ος όμιλος

1.Κροατία 7 16 (11-1)

2.Ρωσία 7 16 (11-4)

3.Σλοβενία 7 10 (8-7)

4.Σλοβακία 7 9 (7-6)

5.Μάλτα 7 4 (6-15)

6.Κύπρος 7 4 (1-11)

10ος όμιλος

1.Γερμανία 7 18 (19-3)

2.Βόρεια Μακεδονία 7 12 (15-6)

3.Αρμενία 7 12 (8-10)

4.Ρουμανία 7 10 (10-8)

5.Ισλανδία 7 5 (7-15)

6.Λιχτενστάιν 7 1 (2-19)

www.bnsports.gr

Ρoή Ειδήσεων

Δείτε επίσης