Ισπανία – Γαλλία 1-1: Ανοίγει το σκορ ο Ογιαρθάμπαλ, άμεση απάντηση από τον Μπενζεμά! (video)

Μπορεί η Ισπανία να άνοιξε το σκορ στο 64’ με τον Ογιαρθάμπαλ, αλλά ο Μπενζεμά είχε την άμεση απάντηση δύο λεπτά αργότερα!

Ό,τι δεν μας προσέφερε το πρώτο ημίχρονο, το είδαμε μέσα σε δύο λεπτά! Για την Ισπανία στο 64ο λεπτό ο Μπουσκέτς έβγαλε κάθετη πάσα και ο Ογιαρθάμπαλ ξεχύθηκε προς τη μεγάλη περιοχή της Γαλλίας. Με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Λιορίς και έκανε το 1-0.

Δείτε το γκολ:

Στη συνέχεια, στο 66’, ο Μπενζεμά με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Σιμόν που δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ισοφάριση.