Πολωνία – Σαν Μαρίνο 2-0: Άνοιξε το σκορ ο Σβιντέρσκι, «διπλασίασαν» τα γκολ τους άμεσα οι γηπεδούχοι! (video)

Το 4ο γκολ του με την φανέλα της Πολωνίας, πανηγύρισε στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στο Σαν Μαρίνο, ο Κάρολ Σβιντέρκσι, δίνοντας από νωρίς το προβάδισμα στην ομάδα του! Έξι λεπτά μετά, ο Παλάτσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και το… 2-0 είναι γεγονός!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκκίνησε την αναμέτρηση απέναντι στο Σαν Μαρίνο η Πολωνία, η οποία πήρε το προβάδισμα στο 14ο λεπτό χάρη στο 4ο γκολ του Κάρολ Σβιντέρσκι με το εθνόσημο, και το 2ο στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Εξετάστηκε από τον VARη φάση, κατοχυρώθηκε και με την «βούλα» το γκολ του διεθνή ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ.

Έξι λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι «διπλασίασαν» το προβάδισμά τους, καθώς ο Παλάτσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, «υπογράφοντας» το 26ο γκολ που δέχεται το Σαν Μαρίνο σε επτά ματς!