Βέλγιο – Γαλλία 2-0: Έκανε την αρχή ο Καράσκο και το συνέχισε με αδιανόητο γκολ ο Λουκάκου! (video)

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου Καράσκο και Λουκάκου φέρνουν τα πάνω κάτω και βρίσκουν δίχτυα για το Βέλγιο.

Στη δεύτερη μεγάλη ευκαιρία του στο παιχνίδι, το Βέλγιο ανοίγει το σκορ. Ο Καράσκο πήρε τη μπάλα από τα αριστερά και μπήκε στη μεγάλη περιοχή, για να κάνει το συρτό δεξί σουτ, με τη μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια δύο παικτών της Γαλλίας, για να καταλήξει στη δεξιά γωνία της εστίας του ακινητοποιημένου Λιορίς στο 37’.

Λίγα λεπτά μετά ο Ρομέλου Λουκάκου διπλασιάζει τα τέρματα του Βελγίου! O Ντε Μπρόινε έδωσε κάθετη πάσα στον Λουκακού που άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και άφησε πίσω του τον Λουκάς Ερναντέζ, με τον φορ της Τσέλσι να μπαίνει με ορμή στη μεγάλη περιοχή από τα δεξιά και με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Λιορίς να γράφει το 2-0 στο 40’!