Λειψία - Κλαμπ Μπριζ 1-2: Προβάδισμα οι «ταύροι»; Ανατροπή πριν το ημίχρονο οι Βέλγοι! (video)

Χαμός στο Λειψία - Κλαμπ Μπριζ, αφού οι Γερμανοί πήραν προβάδισμα με τον Ενκουνκού στο 5ο λεπτό, αλλά οι Βέλγοι ανέτρεψαν το σκορ πριν το ημίχρονο με τον Βανάκεν (22') και τον Ριτς (41')!
Τι ματς γίνεται στη Red Bull Arena; Η Κλαμπ Μπριζ όχι μόνο απάντησε στο 1-0 της Λειψίας, αλλά το ανέτρεψε μέσα σε 19 λεπτά, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 1-2!

Η Λειψία άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ενκουνκού, μετά από εξαιρετική μπαλιά του Φόρσμπεργκ. Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά ως οφσάιντ, αλλά ο VAR το υπέδειξε ως κανονικό!

Η απάντηση των Βέλγων ήρθε στο 22', μετά από προσπάθεια του Κετελάρε, που έδωσε έτοιμο γκολ στον Βανάκεν, κι αυτός δεν λάθεψε!

Το «κερασάκι» στην τούρτα ήρθε από τον Ριτς δέκα εννέα λεπτά μετά, όταν υποδέχθηκε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και από τόσο κοντινή απόσταση δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα, για να γράψει το 1-2!