ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ 1-1: Προηγούνται από νωρίς οι κρητικοί με πέναλτι του Νέιρα - ισοφαρίζουν οκτώ λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι! (video)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινάει η αναμέτρηση για τον ΟΦΗ στους Ζωσιμάδες, με τους κρητικούς να μετατρέπουν σε γκολ το πέναλτι που έκανε ο Εραμούσπε στο 12ο λεπτό, έχοντας ως σκόρερ τους τον Νέιρα, που βρίσκει δίχτυα για τρίτη φορά. Απαντάει οκτώ λεπτά αργότερα ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Μιλιντσεάνου, έπειτα από ωραία προσπάθεια και σουτ του Μολδαβού!

Το πρώτο του φετινό γκολ δέχθηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα από τον ΟΦΗ από το σημείο του πέναλτι, με τον Νέιρα να μην αστοχεί από τα έντεκα βήματα, πετυχαίνοντας το τρίτο του γκολ στην σεζόν, σε τέσσερις αναμετρήσεις.

Το πέναλτι έγινε από τον Εραμούσπε, η φάση εξετάστηκε και από τον VAR και από τον διαιτητή και το 1-0 των κρητικών είναι γεγονός. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά κατάφερε να αντιδράσει άμεσα και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης οκτώ λεπτά αργότερα, χάρη σε ωραία κίνηση και σουτ από τον Μιλιντσεάνου, με τον Μολδαβό να ανοίγει λογαριασμό στην σεζόν.