Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 0-1: Ανοίγουν το σκορ οι «ερυθρόλευκοι» με τον Τικίνιο από νωρίς - ισοφαρίζουν άμεσα οι γηπεδούχοι αλλά ακυρώνει το γκολ ο VAR! (video)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινάει την δύσκολη αναμέτρηση στην Τρίπολη ο Ολυμπιακός, με τους «ερυθρολεύκους» να προηγούνται από το 4ο λεπτό, χάρη στην ωραία συνεργασία των Μασούρα και Τικίνιο, με τελικό αποδέκτη τον δεύτερο! Έντεκα λεπτά μετά, ο Αστέρας ισοφαρίζει αλλά ο VAR παρεμβαίνει και το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων διατηρείται!

Τέσσερα λεπτά χρειάστηκε ο Ολυμπιακός για να ανοίξει το σκορ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης στην Τρίπολη, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται χάρη στο ωραίο τελείωμα Τικίνιο, έπειτα από δημιουργία του Γιώργου Μασούρα με το κεφάλι!

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που βρίσκει γκολ ο Βραζιλιάνος, φτάνει τα τρία γκολ σε 94 αγωνιστικά λεπτά!

Παρά ταύτα, ο Αστέρας Τρίπολης, έντεκα λεπτά αργότερα (15ο λεπτό) βρήκε γκολ ισοφάρισης, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Ο Άλβαρες σπάει στον Κρέσπι, ο οποίος πιάνει το σουτ, ο Βατσλίκ απομακρύνει αλλά ο Σίτο παίρνει το ριμπάουντ και με κεφαλιά σκοράρει. Υπήρξε VAR, εξετάστηκε η φάση, και το γκολ των γηπεδούχων ακυρώθηκε!