Μπρέντφορντ – Λίβερπουλ 2-2: Ανατροπή για τους φιλοξενούμενους με το 100ο γκολ του Σαλάχ – ισοφαρίζει άμεσα αυτή την φορά η γηπεδούχος! (video)

Την υπεροχή της στο δεύτερο ημίχρονο κατόρθωσε να μετουσιώσει άμεσα σε προβάδισμα η Λίβερπουλ, η οποία στο 55ο λεπτό είδε τον Σαλάχ να στέλνει για 100η φορά την μπάλα στα δίχτυα φορώντας την φανέλα της. Παρόλα αυτά, οι ρόλοι αυτή την φορά αντιστράφηκαν, η Μπρέντφορντ ισοφάρισε και το 2-2 είναι γεγονός με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα.

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Μοχάμεντ Σαλάχ και το αποδεικνύει. Ο Φαμπίνιο, στο 55ο λεπτό, τον τροφοδότησε με εξαιρετική πάσα στην πλάτη της άμυνας, και ο Αιγύπτιος τελείωσε όμορφα την φάση, φτάνοντας τα 100 γκολ με την φανέλα της Λίβερπουλ, όντας ο πιο γρήγορος ποδοσφαιριστής της που πετυχαίνει ένα τέτοιο επίτευγμα.

Η χαρά της ωστόσο δεν κράτησε για πολύ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το Γιάνελτ και το 2-2 με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, εξακολουθεί να εγκυμονεί ιδιαίτερες συγκινήσεις.