Γκλάντμπαχ - Ντόρτμουντ 1-0: Ο Ζακάρια εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας και ανοίγει το σκορ - Αποβάλλεται ο Νταχούντ τρία λεπτά μετά! (video)

Ο Ντενίς Ζακάρια επωφελήθηκε από τις κόντρες και την αμυντική αδράνεια της Ντόρτμουντ και έδωσε το προβάδισμα στην Γκλάντμπαχ στο 37ο λεπτό, γράφοντας το 1-0! Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Νταχούντ που τρία λεπτά μετά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα!
Όλα λάθος πήγαν για τη Ντόρτμουντ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, στην αναμέτρηση απέναντι στην Γκλάντμπαχ!

Αρχικά, στο 37ο λεπτό ο Ζακάρια έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Μαχμούντ Νταχούντ, όντας φανερά εκνευρισμένος, αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε!