Μπρέντφορντ – Λίβερπουλ 1-1: Ανοίγουν το σκορ οι «μέλισσες» με κομπίνα σε στημένη φάση και γκολ του Πίνοκ – ισοφαρίζει άμεσα ο Ντιόγο Ζότα! (video)

Την έκπληξη απέναντι και στην Λίβερπουλ, όπως ακριβώς πραγματοποίησε και κόντρα στην Άρσεναλ (2-0), επιχειρεί να πραγματοποιήσει η Μπρέντφορντ, η οποία προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Πίνοκ, αλλά είδε την εστία της να παραβιάζεται άμεσα, από τον Ντιόγο Ζότα.

Ένα εκπληκτικό πεντάλεπτο έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής της Premier League ανάμεσα στην Μπρέντφορντ και την Λίβερπουλ, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 26’, αλλά λίγα λεπτά αργότερα να βλέπουν την εστία τους να παραβιάζεται από κεφαλιά του Ντιόγο Ζότα.

Συγκεκριμένα, οι «μέλισσες», οι οποίες ως στιγμής έχουν παθητικό ρόλο, προηγήθηκαν χάρη σε μία καλοδουλεμένη κομπίνα που ξεκίνησε από φάουλ που υπέπεσε ο Φαμπίνιο, και είχε ως τελικό αποδέκτη τον Πίνοκ, αλλά εν συνεχεία δεν διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους, καθώς ο Ντιόγο Ζότα πήρε μία εύκολη κεφαλιά, όντας αμαρκάριστος εντός περιοχής, στο 31ο λεπτό και έφερε άμεσα το ματς στην ισορροπία.