Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης 2-0: Ο Τικίνιο ανοίγει λογαριασμό με τα «ερυθρόλευκα» (video)

Ο Ολυμπιακός διπλασιάζει τα τέρματά του κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης χάρη στη κεφαλιά του Τικίνιο Σοάρες.

Όπως άρχισε το πρώτο ημίχρονο, έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο για τον Ολυμπιακό. Συγκεκριμένα, μόλις στο δεύτερο λεπτό του δεύτερου μέρους, οι «ερυθρόλευκοι» διπλασιάσαν τα τέρματά τους κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο Κουντέ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τικίνιο Σοάρες έδειξε την δυναμική του στον ψηλό παιχνίδι, νικώντας τον Σλίβκα και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 2-0. Αυτό ήταν και το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα των Πειραιωτών.