Νόριτς - Λίβερπουλ: Κέρδισε πέναλτι ο Γιαννούλης, δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κέλεχερ ο Τζόλης! (video)

Την μεγαλύτερή της ευκαιρία προκειμένου να βρει το γκολ ισοφάρισης πριν από την λήξη του ημιχρόνου απώλεσε η Νόριτς, με τον Δημήτρη Γιαννούλη να κερδίζει πέναλτι στο 44ο λεπτό, και τον Χρήστο Τζόλη να αστοχεί!

Μία υπέροχη ελληνική συνεργασία έλαβε χώρα στο Λιγκ Καπ, στην αναμέτρηση της Νόριτς απέναντι στην Λίβερπουλ στο Κάροου Ρόουντ, δίχως όμως να ολοκληρώνεται ιδανικά.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης κέρδισε πέναλτι στο 43ο λεπτό, ο Χρήστος Τζόλης ανέλαβε τη ευθύνη, αλλά την εκτέλεσή του στο κέντρο κατάλαβε ο Κέλεχερ που απομάκρυνε με τα πόδια, διατηρώντας το 1-0 υπέρ των «κόκκινων».