Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1: Αυτογκόλ ο Βαράν – Διορθώνει τη «ζημιά» ο Ρονάλντο! (video)

Χρειάστηκε μισή ώρα αγώνα για να βρουν οι παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δίχτυα με αυτογκόλ όμως του Βαράν και ισοφάριση λίγα λεπτά αργότερα από τον Ρονάλντο.

Η Γουέστ Χαμ ανοίγει το σκορ στο 30’. Ο Μπόουεν βρίσκει τον Μπενραχμά αμαρκάριστο στο ύψος της μεγάλης περιοχής και εκείνος έκανε το δεξί σουτ από το ημικύκλιο, με τη μπάλα να βρίσκει στον αγκώνα του Βαράν, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα έχοντας ξεγελάσει τον Ντε Χέα για το 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκει την ισοφάριση με τον κλασικό ύποπτο Κριστιάνο Ρονάλντο. Μετά από σέντρα του Φερνάντες από τα αριστερά ο Ρονάλντο έπιασε το σουτ στην κίνηση (η φάση ελέγχτηκε μέσω VAR, με τον Πορτογάλο να καλύπτεται), ο Φαμπιάνσκι απέκρουσε ασθενώς και ο 36χρονος σούπερ σταρ πήρε το ριμπάουντ για να την προωθήσει στα δίχτυα φέρνοντας το ματς στα ίσα.