Betpost

Πρεμιέρα με το «δεξί» για τη Σάκκαρη στο Rolland Garros για τον… διπλασιασμό της Interwetten!

Διαβάστε την πρόταση του BN Sports για την αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη με την Βαρβάρα Γκράτσεβα (27/05, 15:00), στην πρεμιέρα του Roland Garros.

Η Μαρία Σάκκαρη (Νο7) έρχεται αντιμέτωπη με την Βαρβάρα Γκράτσεβα (Νο82) για τον πρώτο γύρο του Roland Garros. Οι δυο τους έχουν βρεθεί δύο φορές αντίπαλες στα court και σε αμφότερες τις περιπτώσεις η Ελληνίδα τενίστρια νίκησε με 2-0 σετ.

Μάλιστα, η δεύτερη ήταν αυτή στο τουρνουά της Ρώμης στη φάση των «32», με την Σάκκαρη να γνωρίζει τον αποκλεισμό στις «8» μετά την ήττα της από την Αζαρένκα.

Από την άλλη, η Γαλλίδα έφτασε μέχρι τα ημιτελικά του Challenger στο Παρίσι, εκεί όπου ηττήθηκε από την Σνάιντερ (2-0) και αποκλείστηκε από τον τελικό.

Πιστεύουμε ότι η Μαρία Σάκκαρη θα ξεκινήσει με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στο Rolland Garros και ποντάρουμε στο ότι θα περάσει στην επόμενη φάση με 2-0 σετ, για το 1.43 της Interwetten.

Η πρόταση του BN Sports:

(27/05, 15:00) Μαρία Σάκκαρη – Βαρβάρα Γκράτσεβα, ακριβές σκορ 2-0 σετ Σάκκαρη σε απόδοση 1.43 από την Interwetten