Betpost

Ντεμπούτο Φατίχ Τερίμ, νίκη ο Παναθηναϊκός και απόδοση… 2.10!

Διαβάστε την πρόταση του BN Sports για την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Δύο εβδομάδες πέρασαν από το τελευταίο παιχνίδι του στον Βόλο, μοιάζει όμως να έχει περάσει… αιώνας με τα όσα ακολούθησαν. Στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας ζορίστηκε στα 2/3 του 90λέπτου, η είσοδος όμως του Γερεμέγεφ στο ματς, «ξεκλείδωσε» επιθετικά τους «πράσινους», ο Σουηδός πέτυχε 2 γκολ σε λιγότερο από 10 λεπτά και ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0.

Ωστόσο, είχαμε την απρόσμενη απόλυση του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, με τον Παναθηναϊκό να προσλαμβάνει τον πολύ έμπειρο, Φατίχ Τερίμ, ο οποίος προετοιμάζεται για το ντεμπούτο του.

Ξεκάθαρα φαβορί οι γηπεδούχοι, κομβικότερη πιθανώς από την «πρώτη» του Τούρκου τεχνικού η απουσία των βασικών στόπερ του ΠΑΣ, γι’ αυτό λοιπόν επιλέγουμε τον άσο από ημίχρονο με το N/G.