Betpost

Οι «μικροί» Ισπανοί… μιμούνται τους «μεγάλους» και κερδίζουν από ημίχρονο, για να διπλασιάσουμε στη Novibet!

tags :
Διαβάστε την πρόταση του BNSportsγια την αναμέτρηση της Ρουμανίας με την Ισπανία, για τις μικρότερες ηλικιακά ομάδες, στην πρεμιέρα του EUROU21.

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται η πρεμιέρα για την U21 της Ευρώπης στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με την Ρουμανία να συναντά την Ισπανία και φυσικά τη γηπεδούχο να είναι το αουτσάιντερ.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είναι ανώτερη ομάδα, βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση και έχουν υιοθετήσει τη λογική των «μεγάλων» της χώρας τους, προσπαθώντας να επιβάλλουν το δικό τους στυλ παιχνιδιού ανεξαρτήτως αντιπάλου.

Η Ισπανία στοχεύει αποκλειστικά στη νίκη και το θετικό ξεκίνημα και θεωρούμε πως αυτό μπορεί να επιτευχθεί από το ημίχρονο. Έτσι κερδίζει άλλωστε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς που λογίζεται ως φιλοξενούμενη και θεωρούμε πως η παράδοση θα συνεχιστεί και απέναντι στη Γερμανία.

Δύο φορές έχουν συναντηθεί οι δύο ομάδες την τελευταία τετραετία, ισάριθμες νίκες για τη «φούρια ρόχα», με συνολικό σκορ 5-1.