Betpost

Φινάλε στην Ελβετία με γκολ απ' το ημίχρονο και διπλό της Σερβέτ για τετραπλασιασμό στο pamestoixima.gr

Τελευταία αγωνιστική στην ελβετική Σούπερ Λιγκ.
Όλα έτοιμα για το φινάλε του ελβετικού πρωταθλήματος και υπάρχουν πολλές ομάδες που «καίγονται» για νίκη. Ο συνδυασμός αποτελεσμάτων είναι κάτι που δεν μπορεί να μας βοηθήσει να επιλέξουμε σημείο σε αρκετές αναμετρήσεις, για αυτό θα το κάνουμε μόνο στον αγώνα της Σερβέτ.

Η Σερβέτ παίζει εκτός έδρας με τη Λουκέρνη. Οι γηπεδούχοι, αν και δεν έχουν διάθεση να χαριστούν, δεν έχουν βαθμολογικό ενδιαφέρον. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη, θέλουν ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα από τη Λουγκάνο για να παίξουν στα προκριματικά του Champions League.

Η Σερβέτ μπορεί να βολευτεί ακόμα και με... ήττα, όμως θα το πάρουμε το ρίσκο του διπλού (2.3) για να έχει το κεφάλι της ήσυχο.

Το δεύτερο σημείο της βραδιάς, θα είναι από τον αγώνα της πρωταθλήτριας Γιουνγκ Μπόις με τη Βίντερτουρ. Η Βίντερτουρ παίζει ένα do or die παιχνίδι για να μείνει στην κατηγορία, ενώ οι Γιουνγκ Μπόις θέλει να κλείσει τη χρονιά με εντυπωσιακό τρόπο. Το over 1.5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο είναι μία εξαιρετική επιλογή με 1.95 απόδοση.

Τα προγνωστικά του BN Sports:

17:30 Λουκέρνη - Σερβέτ 2 με απόδοση 2.30 στο pamestoixima.gr

17:30 Γιουνγκ Μπόις - Βίντερτουρ over 1.5 ημίχρονο με απόδοση 1.95 στο pamestoixima.gr