Όλα τα κάνει ο Κουζμίνσκας: Κλέψιμο, κάρφωμα και μπροστά η ΑΕΚ στο ημίχρονο! (video)

Η ΑΕΚ είναι ανταγωνιστική απέναντι στον Ολυμπιακό με τον Μιντάουγκας Κουζμίνσκας να κάνει τα… μαγικά του στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου για να βάλει την Ένωση σε θέση «οδηγού»!

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την ΑΕΚ στο ΣΕΦ για τις ανάγκες του πρώτου παιχνιδιού των προημιτελικών των Play Offs της Basket League και τα έχει βρει λίγο… σκούρα.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχουν δείξει τα… δόντια τους και ήδη στο πρώτο μέρος του ματς έχουν προηγηθεί αρκετές φορές με τους Πειραιώτες να τους «κυνηγούν» στο σκορ.

Ο Μιντάουγκας Κουζμίνσκας είναι ο κύριος πρωταγωνιστής της Ένωσης φτάνοντας στους 11 πόντους πριν την ανάπαυλα κάνοντας παράλληλα και σπουδαία δουλειά στην άμυνα. Μάλιστα, λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου εντυπωσίασε άπαντες με το κλέψιμό του που το ακολούθησε το κάρφωμά του για να βάλει την ΑΕΚ ξανά μπροστά στο σκορ (41-42).