Με το... ενάμιση πόδι στην EuroLeague: Η Παρί λύγισε την Μπουργκ και χάνει τον τίτλο μόνο με «θαύμα»! (video)

Η Παρί δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Μπουργκ, επικράτησε με 77-64 εντός έδρας και απέκτησε μεγάλο προβάδισμα για την κατάκτηση του EuroCup.

Χωρίς να «ιδρώσει» ιδιαίτερα, η Παρί νίκησε με 77-64 στην έδρα της την Μπουργκ και έκανε ένα τεράστιο βήμα για την κατάκτηση του EuroCup.

Οι γηπεδούχοι έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ για 30 λεπτά και πήραν «μαξιλαράκι» ασφαλείας 13 πόντων, αφού... έσβησαν τις μηχανές στην τελευταία περίοδο.

Κορυφαίος για τους νικητές, ήταν ο Τι Τζέι Σορτς με 15 πόντους, την ώρα που ο Ναδίρ Χίφι πέτυχε 13 πόντους.

Πλέον, η Παρί θα πρέπει να υπερασπιστεί το προβάδισμά της, στον επαναληπτικό της Παρασκευής (12/04) και εάν γίνει αυτό, τότε θα πάρει το «εισιτήριο» για την EuroLeague της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 54-31, 65-43, 77-64.

Δείτε τα στατιστικά της αναμέτρησης εδώ.