![Χωρίς τρία γκαρντ ο Ολυμπιακός κόντρα στην Ζάλγκιρις!](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/612698893cac658459759c870246ecd8_XL.jpg)
Ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί με τρεις σοβαρές απουσίες στο Κάουνας κόντρα στη Ζάλγκιρις.
Μετράει απουσίες ο Ολυμπιακός στην αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της EuroLeague απέναντι στη Ζάλγκιρις στο Κάουνας.
Οι Γιαννούλης Λαρεντζάκης, Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος και Ναζ Μήτρου-Λονγκ δεν ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους και δεν θα ακολουθήσουν την αποστολή που αναχωρεί την Πέμπτη (29/02) για τη Λιθουανία. Υπενθυμίζεται πως εκτός μάχης είναι και ο τραυματίας Νίκολα Μιλουτίνοφ.
Ο Λαρεντζάκης ταλαιπωρείται από ένα οστικό οίδημα 5 χιλιοστών στον έξω μηριαίο κόνδυλο του δεξιού γόνατος, ο Γκος έχει έναν μυϊκό σπασμό στον οπίσθιο μηριαίο του αριστερού ποδιού, ενώ ο Μήτρου-Λονγκ, έχει υποστεί άμεση πλήξη στην αριστερή ωμοπλάτη με την κατάσταση του να επανεκτιμάται και τις επόμενες μέρες.\
www.bnsports.gr