Ολυμπιακός – Μαρούσι 93-87: Έπρεπε να παλέψει για να «λυγίσει» τους εκπληκτικούς φιλοξενούμενους! (video)

Δυσκολεύτηκε πολύ, ζορίστηκε ακόμη περισσότερο στο παιχνίδι με το Μαρούσι, αλλά κατάφερε να φτάσει στη νίκη ο Ολυμπιακός, επικρατώντας με 93-87.

Το Μαρούσι προηγήθηκε 5 λεπτά πριν τη λήξη στο ΣΕΦ, ο Ολυμπιακός αγχώθηκε και επανέφερε όλους τους βασικούς, για να επικρατήσει τελικά με 93-87.

Επρόκειτο για μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση, που λίγοι θα περίμεναν να εξελιχθεί με αυτόν τον τρόπο. Οι Πειραιώτες δεν «καθάρισαν» ποτέ τη συνάντηση και λίγο έλειψε να το πληρώσουν.

Το 4-21 που έτρεξε το Μαρούσι στην τέταρτη περίοδο ήταν ό,τι καλύτερο πρόσφερε το ματς στον κόσμο που το παρακολούθησε.

Ωστόσο, ο Γιώργος Μπαρτζώκας επανέφερε τους βασικούς του και εξασφάλισε διαφορά έξι πόντων.

Ο Χιλ ήταν εκπληκτικός για τους Αμαρουσιώτες, αλλά όχι αρκετός. Πλέον ο Ολυμπιακός ετοιμάζεται για την Κρήτη, όπου θα παλέψει για την κατάκτηση του Κυπέλλου.