Στεφ Κάρι ο… ψυχρός εκτελεστής: Έριξε 60άρα στους Χοκς, αλλά και πάλι δεν αρκούσε στους Γουόριορς! (video)

Τα έβαζε από… παντού ο Στεφ Κάρι κόντρα στους Χοκς, όμως οι Γουόριορς δεν μπόρεσαν να το εκμεταλλευτούν και γνώρισαν την ήττα στην παράταση (04/02, 141-134).

Και τι δεν έκανε ο Στέφ Κάρι στην Ατλάντα! Ο 35χρονος γκαρντ έκανε ότι περνούσε από το χέρι του -κυριολεκτικά- για να χαρίσει τη νίκη στους Γουόριορς, αλλά οι Χοκς ήταν εκείνοι που τελικά χαμογέλασαν, επικρατώντας στην παράταση με 141-134 (04/02)!

Ο «Στέφανος» τελείωσε το ματς με 60 πόντους, μόλις δύο λιγότερους από το career high του, που είχε επιτευχθεί τον Ιανουάριο του 2021, κόντρα στους Μπλέιζερς. Συνολικά, μέτρησε 22/38 σουτ, ενώ 10 από τα 23 τρίποντα που εκτέλεσε ήταν εύστοχα. Παράλληλα, είχε 6 ριμπάουντ, αλλά και 4 ασίστ.

Για τους Χοκς, όπως αναμενόταν, ξεχώρισε ο Τρέι Γιανγκ, που με 35 πόντους οδήγησε την ομάδα του στη νίκη. Σε νταμπλ-νταμπλ έφτασαν για τους γηπεδούχους έφτασαν τρεις παίκτες! Ο λόγος για τους Κλιντ Καπέλα (17 π., 15 ρ.), Τζέιλεν Τζόνσον (21 π., 13 ρ.) και Ονιέκα Οκονγκούου (22 π., 16 ρ.)!