«Ματσάρα», παράταση, 285 πόντοι, «τριπλός» Giannis και ένας Λίλαρντ για τη… νίκη! (video)

Στην αδιανόητη «ματσάρα» των Μπακς με τους Κινγκς, ο Giannis έκανε triple double, ο Λίλαρντ έβαλε το κρίσιμο και οι Μιλγουόκι επικράτησαν με 143-142, στην παράταση.

Αδιανόητο ματς στο Μιλγουόκι, διαφήμιση για το μπάσκετ. Οι Μπακς τα... χρειάστηκαν κόντρα στους Κινγκς, όμως τελικά κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα χάρη στον clutch Λίλαρντ. Στο 28-12 το Μιλγουόκι, στο 23-16 το Σακραμέντο.

Ο «Dame» πήρε την ευθύνη στην τελευταία επίθεση της παράτασης με το σκορ στο 140-142 και ευστόχησε σε buzzer beater τρίποντο για το 143-142 χαρίζοντας μεγάλη νίκη στα «ελάφια».

Εξαιρετικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, κατέγραψε triple double. Ο Έλληνας σταρ έδειξε σε άλλο ένα ματς πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και έκανε τα πάντα για να κρατήσει στο ματς την ομάδα του. Τελείωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους, 10 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 40 λεπτά συμμετοχής, ενώ είχε 9/13 δίποντα και 7/12 βολές.