![Μπακς – Νικς 146-122: Ο… μαγικός Γιάννης έστειλε τα «ελάφια» στο Λας Βέγκας με 35αρα (video)](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/573694d580e1159089fc5a4de833819f_XL.jpg)
Με δίδυμο «φωτιά» Λίλαρντ - Αντετοκούνμπο, το Μιλγουόκι πέρασε… πάνω από τους Νικς (146-122) και έκλεισε μία θέση για το Final Four του In-Season Tournament, που θα πραγματοποιηθεί στο Λας Βέγκας.
Κοντά σε μία ιστορική κατάκτηση βρίσκεται το Μιλγουόκι, με οδηγό σαφώς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.
Ο «Greek Freak» σημείωσε 35 πόντους στην αναμέτρηση απέναντι στους Νικς (144-122) και χάρισε στην ομάδα του το… εισιτήριο για το Final Four του In-Season Tournament. Τα «ελάφια» θα ταξιδέψουν στο Λας Βέγκας για να διεκδικήσουν το πρώτο κύπελλο στην ιστορία του NBA.
«Συμπαραστάτης» του Γιάννη ήταν για άλλη μία φορά φέτος ο Λίλαρντ, ο οποίος σημείωσε 28 πόντους, ενώ μοίρασε και επτά ασίστ.
Τα δωδεκάλεπτα: 37-35, 75-72, 112-96, 146-122