Ένταση, αποβολές, αλλά στο φινάλε... περίπατος για τον Παναθηναϊκό, νίκησε 82-71 το Μαρούσι! (video)

Πρεμιέρα στην Basket League με το πόδι στο... γκάζι για τον Παναθηναϊκό, σε ένα ματς που πήγε να «χαλάσει» στο φινάλε!
«Αγριεμένος» από την πρεμιέρα της Basket League ο Παναθηναϊκός, νίκησε το Μαρούσι πιο εύκολα απ' ό,τι δείχνει το τελικό 82-71 (09/10).

Οι «πράσινοι» είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς, στο κεκλεισμένων των θυρών, λόγω τιμωρίας, ΟΑΚΑ. Από την αρχή, έως το τέλος της αναμέτρησης είχαν τα «ηνία» κι ας έδωσαν την ευκαιρία στο Μαρούσι να... ψαλιδίσει στην τελευταία περίοδο, τη διαφορά των 20+ πόντων.

Κορυφαίοι της αναμέτρησης ήταν οι Μαντζούκας και Βιλντόσα, με 12 πόντους ο καθένας, ενώ οι 21 πόντοι του Τζούστον, δεν στάθηκαν αρκετοί για να αλλάξουν την πορεία του ματς.

Ένταση στα τελευταία λεπτά του ματς, με τους Κώστα Αντετοκούνμπο και Μάρκο Λούκοβιτς να αποβάλλονται, μιας και χρειάστηκε να παρέμβουν οι ψυχραιμότεροι, για να μην ξεφύγει η κατάσταση. Αφορμή στάθηκε μία διεκδίκηση της μπάλας.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 47-29, 69-45, 82-71