Τρομερό σερί του Ολυμπιακού – Έμεινε 14,5 λεπτά χωρίς πόντο ο Παναθηναϊκός! (video)

Συγκλονιστικός Ολυμπιακός «πάταξε» τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Super Cup με ένα σερί 27-0.

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός στον τελικό του Super Cup κόντρα στον Ολυμπιακό.

Οι «πράσινοι» από το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να βρίσκεται στο 5-4 υπέρ των Πειραιωτών στο 2’49’’ έμειναν για 14,5 αγωνιστικά λεπτά χωρίς να καταφέρνουν να βάζουν πόντο, με τον Ολυμπιακό να τρέχει το αδιανόητο σερί 27-0!

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν δε μπορούσε να βρει λύσεις από πουθενά για να «σπάσει» τη… ρέντα του Ολυμπιακού, ενώ ήταν και επιρρεπής στα λάθη, πραγματοποιώντας 8!

Συγκεκριμένα, ο Παναθηναϊκός είχε 0/17 σουτ μέχρι ο Κώστας Σλούκας να πάει στην γραμμή της «φιλανθρωπίας» και να ευστοχήσει σε 3 βολές για το 32-7.