![Επιβεβαίωση BN Sports: Με wild card στην Elite League Αίας Ευόσμου και Μύκονος!](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/fc748c881e36477e5a0a38e0fccf9bea_XL.jpg)
Η Μύκονος και ο Αίας Ευόσμου είναι οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην Elite League μέσω της Wild Card, γεγονός για το οποίο σας ενημέρωσε την Πέμπτη (13/07) το BN Sports.
Μύκονος, Βίκος Ιωαννίνων, Αίας Ευόσμου, Πρωτέας Βούλας και Πανελευσινιακός ήταν οι πέντε ομάδες που είχαν καταθέσει την αίτησή τους στην ΕΟΚ, προκειμένου να διεκδικήσουν τις δύο που θα διατεθούν.
Εν τέλει, η Μύκονος και ο Αίας ήταν οι δυο ομάδες που πήραν τις wild cards, όπως σας είχε ενημερώσει από την Πέμπτη (13/07) το BN Sports.
Αντίθετα, στην Β' Εθνική θα παραμείνουν ο Βίκος Ιωαννίνων, ο Πρωτέας Βούλας και ο Πανελευσινιακός, που επίσης είχαν καταθέσει φάκελο, αλλά δεν επελέγησαν από τα Μέλη του Κεντρικού Συμβουλίου της ΕΟΚ και από τα Μέλη της Επιτροπής Διοργανώσεων της ομοσπονδίας.