Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε 4ος ημιτελικός: Ρουκέτα Γκούντουριτς στο φινάλε του 1ου ημιχρόνου (video)

Με buzzer beater τρίποντο του Γκούντουριτς από το... σπίτι του για το 45-41 στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα της Εφές με την Φενέρμπαχτσε.
Η Εφές υποδέχτηκε τη Φενέρ για τον τέταρτο ημιτελικό του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν ψάχνει... απεγνωσμένα τη νίκη για να περάσει στους τελικούς, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη θέλει να στείλειτην σειρά σε πέμπτο παιχνίδι.

Ο Μάρκο Γκούντουριτς έστειλε τη Φενέρ 4 πόντους μακριά από την ισοφάριση στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Με buzzer beater σουτ τριών πόντων πίσω από την σέντρα, σχεδόν από το τρίποντο της άμυνας της Φενερ, ο Σέρβος έστειλε με εντυπωσιακό τρόπο την ομάδα του στα αποδυτήρια δείχνοντας πως θα έχουμε ένα ανταγωνιστικό δεύτερο μέρος.