Χιτ - Μπακς 121-99: Έλειπε ο Αντετοκούνμπο και το Μαϊάμι έκανε... περίπατο για το 2-1 (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έλειψε ξανά για το Μιλγουόκι, αλλά αυτή τη φορά οι Χιτ ήταν εκείνοι που έφτασαν στη νίκη με σκορ 121-99 και έκαναν το 2-1 στη σειρά.

Εκ νέου προβάδισμα για τους Χιτ στη σειρά απέναντι στους Μπακς, καθώς τα ξημερώματα της Κυριακής (23/04) επικράτησαν με 121-99 στο game 3.

Το Μιλγουόκι σε ένα ακόμη ματς στερήθηκε τις υπηρεσίες του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος ταλαιπωρείται από τραυματισμό στη μέση και τα… βρήκε σκούρα.

Ο Τζίμι Μπάτλερ ήταν «καυτός» και παρότι αγωνίστηκε μόνο 28 λεπτά λόγω τραυματισμού, πρόλαβε να σημειώσει 30 πόντους με 4/4 τρίποντα.

Βέβαια δεν ήταν ο μοναδικός παίκτης των Χιτ που αποκόμισε πρόβλημα στο παιχνίδι. Τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε ο Βίκτορ Ολαντίπο αποχώρησε υποβασταζόμενος, καθώς χτύπησε στο γόνατο.

Από την πλευρά των Μπακς, οι Χόλιντεϊ και Μίντλετον ήταν αυτοί που επωμίστηκαν το βάρος να καλύψουν το κενό του «Greek Freak». Ο πρώτος σημείωσε 19 πόντους, ενώ ο δεύτερος σταμάτησε στους 23. Στον αγώνα βέβαια αγωνίστηκε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος στα 4 λεπτά που παρέμεινε στο παρκέ δεν κατέγραψε στατιστική.

Επόμενο ματς για τις δύο ομάδες τα ξημερώματα της Τρίτης (25/4), ξανά στο Μαϊάμι.