Το γύρισαν από -15 και το πήραν στην παράταση οι Λέικερς, με φόντο τα… play-off! (video)

Οι Λέικερς γύρισαν από το -15, κέρδισαν τους Τίμπερουλβς με 108-102 στην παράταση και πάνε playoff με αντίπαλο τους Γκρίζλις!

Ανατροπή 15 πόντων και νίκη στην παράταση για τους Λέικερς κόντρα στους Tίμπερουλβς. Ο Λεμπρόν Τζέιμς και η παρέα του μπήκαν έτσι στα playoffs του NBA και τον πρώτο γύρο θα αντιμετωπίσουν τους Μέμφις Γκρίζλις.

Επικό παιχνίδι στην Crypto.com Arena, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται πίσω στο σκορ μέχρι και με -15 στα μέσα της 3ης περιόδου, αλλά να προβαίνουν στην ολική ανατροπή, με τον Κόνλεϊ να στέλνει το ματς στην παράταση στα 0.1 πριν την ολοκλήρωση του ματς.

Στην παράταση ο Ντέιβις έγραψε το 105-100. Ο Πρινς έχασε την ευκαιρία να κάνει το 105-105 με τρίποντο στα 11 δευτερόλεπτα, με τον Ριβς να παίρνει το ριμπάουντ. Ο Σρούντερ έκανε το 107-102 στα 8 δευτερόλεπτα. Οι «λύκοι» έκαναν λάθος επαναφορά στη συνέχεια, με τους Λέικερς να παίρνουν το εισιτήριο για τα playoff.