Μπακς: Λείπει ο Γιάννης, χορεύει ο Θανάσης

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπορεί να βραβεύτηκε από τους Μπακς όμως δεν αγωνίστηκε κόντρα στους Γκρίζλις και τα ηνία της ομάδας του Μιλγουόκι ανέλαβε ο Θανάσης, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Τα «Ελάφια» έχουν εξασφαλίσει την πρώτη θέση στη regular season και το πλεονέκτημα έδρας στα play off, οπότε στον αγώνα με τους Γκρίζλις παρατάχθηκαν με αναπληρωματικούς και γνώρισαν μια εντός προγράμματος ήττα με 137-114.

Το Μέμφις ήταν καταιγιστικό μόνο για ένα ημίχρονο και είχε σε εξαιρετική κατάσταση τον Τζάρετ Τζάκσον Τζούνιορ που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 36 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να είναι ανταγωνιστικοί μόλις για ένα ημίχρονο και ξεχώρισε με την εμφάνισή του ο Λιντέλ Ουίγκιγκτον, με 25 πόντους, 5 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Θετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος πήρε και πολύ χρόνο συμμετοχής. Έμεινε στο παρκέ για 38 λεπτά, έβαλε 12 πόντους, μάζεψε 8 ριμπάουντ και μοίρασε και 4 ασίστ, έχοντας υποπέσει μόλις σε 1 λάθος.