Εκτός εαυτού ο Ραντλ, τα έβαλε με… συμπαίκτη του! (video)

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε του ημιχρόνου στο παιχνίδι των Νικς με τους Ματζικ, καθώς ο Τζούλιους Ραντλ είχε έντονα παράπονα από τους διαιτητές με αφορμή ένα φάουλ που ζήτησε, καταλήγοντας να μιλά σε έντονο ύφος ακόμα με… συμπαίκτη του!

Η έξοδος των Νικς στο Ορλάντο για την αναμέτρηση με τους Μάτζικ δεν ήταν επιτυχημένη. Ηττήθηκαν με 111-106 (24/3), ωστόσο αυτό που έμεινε ήταν μία φάση στο φινάλε του ημίχρονου που προκάλεσε την άμεση αντίδραση του Τζούλιους Ραντλ.

Ο φόργουορντ της ομάδας από τη Νέα Υόρκη προσπάθησε να σουτάρει από τη μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη, προκειμένου να προλάβει το χρονόμετρο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ο Βάγκνερ μπήκε μπροστά του και τον σταμάτησε, όμως ο Ραντλ θεώρησε ότι του έγινε φάουλ και άρχισε να εκφράζει έντονα τη δυσαρέσκειά του προς τους διαιτητές, που αποφάσισαν ότι δεν υπήρχε κάτι μεμπτό στη φάση.

Ο Ιμάνουελ Κουίκλι έκανε μία προσπάθεια να κατευνάσει τον συμπαίκτη του, ωστόσο τελικά κατέληξε να τα ακούει και ο ίδιος!