Οι διαιτητές στο Ιωνικός-ΑΕΚ ζήτησαν να κατέβει πανό για το δυστύχημα στα Τέμπη

Καθυστέρηση στην έναρξη της αναμέτρησης του Ιωνικού με την ΑΕΚ, για πανό που σήκωσαν οι φίλοι των γηπεδούχων και αφορούσε το δυστύχημα στα Τέμπη.

Δεν ξεκινάει η αναμέτρηση του Ιωνικού με την ΑΕΚ, καθώς οπαδοί των γηπεδούχων σήκωσαν πανό για τα Τέμπη, το οποίο αναφέρει χαρακτηριστικά:

«Δεν ήταν ανθρώπινο λάθος ούτε και ατύχημα, την κρατική δολοφονία βαφτίσατε δυστύχημα».

Ο διαιτητής Καρδάρης ζήτησε να κατέβει το πανό, πράγμα που δεν έγινε και αποχώρησαν στα αποδυτήρια. Σημειώνεται πως σε περίπτωση που δεν έχει κατέβει μέχρι τις 17:20 μηδενίζεται η ομάδα της Νίκαιας.
Τελικά, ο αγώνας ξεκίνησε μετά από  20 λεπτά και την κράτηση ενός λεπτού σιγής όπως σε όλους τους αγώνες της ΕΣΑΚΕ με το πανό να μην κατεβαίνει άμεσα, μετά το πρώτο τζάμπολ. Ο Λούκας Μαυροκεφαλίδης μάλιστα πήγε ο ίδιος στους οπαδούς και τους είπε «Κάντε ό, τι καταλαβαίνετε αλλά το πανό πρέπει να κατέβει για να ξεκινήσει ο αγώνας».