All Star Game 2022: Σκορ και θέαμα για λίγους στο άδειο -λόγω Μουντιάλ- ΟΑΚΑ! (video)

Η άμυνα δεν είχε καμία σημασία, τα τρίποντα και τα καρφώματα πρωταγωνίστησαν και παρά το γεγονός ότι δεν γέμισε το ΟΑΚΑ, οι παίκτες έδειξαν να έχουν διάθεση, με την ομάδα του Σάσα Βεζένκοφ να επικρατεί με 137-112 έναντι της αντίστοιχης του Γιώργου Παπαγιάννη στο All Star Game 2022.

To OAKA μπορεί να μην… γέμισε, ωστόσο οι παίκτες προσπάθησαν να ικανοποιήσουν όσους βρέθηκαν (περίπου 2.500) στο Μαρούσι. Τα τρίποντα και τα καρφώματα είχαν την τιμητική τους, με την ομάδα του Σάσα Βεζένκοφ να επικρατεί τελικά στο All Star Game με το εντυπωσιακό 137-112 απέναντι στην ομάδα του  Γιώργου Παπαγιάννη.

Η διάθεση των παικτών να δώσουν ρυθμό στο παιχνίδι ήταν εμφανής από την αρχή. Ενδεικτικό είναι ότι το σκορ της πρώτης περιόδου έφτασε το… εξωπραγματικό 39-42! Φυσικά, τα επίπεδα… ΝΒΑ συνεχίστηκαν και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα του Βεζένκοφ να προηγείται στο ημίχρονο με 81-76. Αξίζει να αναφερθεί ότι έστω για ένα σουτ, ο Βασίλης Σπανούλης ένιωσε και πάλι… πώς είναι να πατά στο παρκέ ως παίκτης.

Στην επανέναρξη ο αγώνας… έτρεξε λίγο, με την τρίτη και την τελευταία περίοδο να έχουν συνολική διάρκεια περίπου δέκα λεπτών. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 137-112, με νικήτρια ομάδα εκείνη του Σάσα Βεζένκοφ.