Άρης - Κολοσσός Ρόδου 61-87: Οι Ροδίτες πήραν τη... ρεβάνς στο «Nick Galis Hall»

Ο Κολοσσός Ρόδου επικράτησε επί του Άρη με 87-61, στο δεύτερο συνεχόμενο φιλικό παιχνίδι των δύο ομάδων στο «Nick Galis Hall», πάιρνοντας τη... ρεβάνς για τη χθεσινή του (17/9) βαριά ήττα.
Οι ρόλοι... αντιστράφηκαν και ήταν η σειρά του Κολοσσού να πετύχει άνετη νίκη επί του Άρη σε φιλικό αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων. Στο χθεσινό (17/9) πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, ο Άρης επικράτησε με 84-67 και σήμερα η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου απάντησε με το ίδιο... νόμισμα. Οι Ροδίτες μετά τα πρώτα λεπτά πήραν το προβάδισμα και δεν το άφησαν ξανά μέχρι το τέλος, φτάνοντας στην άνετη νίκη με 87-61.

Στο 2ο ημίχρονο μάλιστα η διαφορά έφτασε μέχρι και το +28 για τους φιλοξενούμενους που ήταν αρκετά πιο εύστοχοι πίσω από τη γραμμή των 6,75 τελειώνοντας το ματς με 11 τρίποντα, έναντι 5 των γηπεδούχων. Κομβικός σε αυτό και κορυφαίος του αγώνα ο Χάρης Γιαννόπουλος που μέτρησε 20 πόντους με 4 εύστοχα τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 14-24, 34-47, 45-69, 61-87

Άρης: Χόρκλερ 7 (1), Γκούντγουιν 5, Σανόγκο 4, Τολιόπουλος 3 (1), Σχίζας, Καββαδάς 10, Φίλλιος, Νότε 17 (1), Σιδηροηλίας, Νετζήπογλου 4, Χάγκινς 11 (1).

Κολοσσός Ρόδου: Σταρκς 10 (1), Παπαπασχάλης, Χρυσικόπουλος 2, Καμπούρης, Ντζέγκε 3, Όζμπορν 10, Μπιλλής, Μπαρτσέλο 12 (2), Χατζηδάκης, Κατσίβελης 17 (2), Ιορδάνου, Γιαννόπουλος 20 (4), Στεφάνοβιτς 13 (3).