NBA: Συντριβή για τους Μπακς και τέλος στο αήττητο σερί! (video)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στιγμιότυπα της βραδιάς στο ΝΒΑ.

Αντιμέτωποι με την επιβλητική ήττα από τους Σανς με 131-107 ήρθαν οι Μπακς στην Αριζόνα. Με τον τρόπο αυτό το σερί των 4 νικών που είχαν χτίσει τα «ελάφια» έλαβε τέλος, με τους αντιπάλους τους να εδραιώνονται στην κορυφή του πρωταθλήματος με 45-10 (νίκες-ήττες).

Από πλευράς του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην αντίπαλη άμυνα και σε 30 λεπτά αγώνα είχε 18 πόντους με 8/14 βολές, 5/11 δίποντα και 0/3 τρίποντα, καθώς επίσης 8 ασίστ, 7 ριμπάουντ, 1 τάπα και 3 λάθη, ενώ στην τελευταία περίοδο δεν αγωνίστηκε καθόλου. Για τους Σανς κορυφαίος της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο ΝτιΆντρε Έιτον που είχε 27 πόντους με 12/14 δίποντα, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Κρις Πολ με 17 πόντους, 19 ασίστ, 7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.