Σκωτία – Ισραήλ 1-2: Ο Ζαχάβι εκτέλεσε, ο ΜακΓκίν ισοφάρισε και ο Νταμπούρ ξαναέδωσε το προβάδισμα! (video)

Τρία γκολ και ένα χαμένο πέναλτι είχε το πρώτο μέρος της αναμέτρησης ανάμεσα σε Σκωτία και Ισραήλ με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ και να βρίσκουν άμεση απάντηση στο γκολ του ΜακΓκίν

Με εξαιρετικό τρόπο άνοιξε το σκορ ο Ζαχάβι για το Ισραήλ, όπου στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0!

Στο 30’ η Σκωτία κυκλοφόρησε πολύ όμορφα την μπάλα έξω από την αντίπαλη περιοχή, με τον Ρόμπερτσον να μοιράζει στον ΜακΓκίν, ο οποίος εκτέλεσε ελεύθερος στα όρια της μεγάλης περιοχής με υποδειγματικό πλασάρισμα και ισοφάρισε.

Δύο λεπτά αργότερα ο Νταμπούρ σκόραρε και έβαλε το Ισραήλ μπροστά στο σκορ, ενώ στο 44’ η Σκωτία έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει εκ νέου, καθώς ο Λίντον Ντάικς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι!